Lastelaager täis ajalugu, sportlikku mõõgavõitlust, käsitööd ning rollimänge.

Kingi oma lastele 5 unustamatut päeva, mis on meeletult harivad ja lõbusad ning saada nad lastelaagrisse, mille sarnast pole Eestis veel kunagi varem olnud. 

Viikingite lastelaager toimub juba sellel suvel 1-5. juulil Saaremaal Asva Viikingite külas.

Laagris viiakse läbi erinevaid viikingite ja ajalooga seonduvaid tegevusi nagu: ohutu sportlik mõõgavõitlus, ajaloolised rollimängud, interaktiivsed loengud Eesti ajaloost ja viikingiajast ning käsitöö teemalised õpitoad kus noortel osalejatel avaneb võimalus endale oma kätega viikingiaegseid esemeid valmistada.

Kõik laagris toimuvad tegevused ja töötoad viiakse läbi kogenud instruktorite ja ajaloolaste juhendamisel ning osalejad saavad endale ka viikingiaegse riietuse komplekti, mis pärast laagri lõppu neile jääb.

Viikingilaagris avaneb osalejatel võimalus kogeda juba varasemalt erinevatest koolidest ja lasteadadest positiivset tagasisidet saanud programme, mille peamiseks eesmärgiks on lisaks ajalooteadmiste omandamisele ka lapse iseseisva mõtlemis- ja tegutsemisvõime arendamine.

 

Mis laagris tehakse?

Laagri vältel viiakse läbi palju erinevaid ajaloolisi tegevusi, mis on lõbusad, harivad ja arendavad alateadvuslikult lapse võimet iseseisvalt mõelda ja tegutseda.

Ajaloolised rollimängud.

Rollimängude jooksul viiakse lapsed tagasi aastasse 1000, kus tuleb tegeleda toonaste probleemide lahendamisega. Mänge toimub laagri jooksul mitu ning need katavad erinevaid eluvaldkondi – muinasaegsest sõjapidamisest kuni õigussüsteemini välja.

Sportlik mõõgavõitlus ja lahingmängud

Osalejad saavad valmistada endale ohutud pehmikmõõgad ja kogenud instruktorite käe all ajaloolise mõõgavõitlusega tutvuda. Laagri jooksul tulevad need oskused kasuks.

Viikingiaegne käsitöö

Viikingilaagri külastajad saavad tutvuda ajaloolise käsitööga ning valmistada omale pehmendatud mõõkasid ja kilpe, valada tinast ripatseid ja palju muud.

Interaktiivsed loegud viikingi- ja Eesti muinasajast.

Lastele tutvustatakse meie vanemat ajalugu ja seda just võtmes kus nad kaasatakse eirnevatesse tegevustesse, seeläbi kinnistuvad uued teadmised kordades efektiivsemalt.

Viikingiaegsed spordimängud.

Laagris korraldatakse erinevaid viikingiaegseid spordimänge, kus lisaks kiirusele ja osavusele on olulised ka kavalus, olukorrateadlikus ja meeskonnatöö.

Vibulaskmine ja odavise

Laagrilised saavad proovida kätt nii vibulaskmises kui ka odaviskamises ning seda kõike ajastutruude vahenditega.

Tegevused loomadega.

Laagris on kohal nii hobused kui ka muud loomad. Huvilistel avaneb võimalus nii loomadega sõita, kui ka õppida nende tähtsuse kohta muinasajal.

Ööbimine toimub kohapeal viikingiaegsetes telkides. Kui ilmaga peaks viltu vedama on valmis vaadatud ka kämpingud.

Laagri maksumus on 210€, registreeri ruttu, sest kohtade arv on piiratud. 

5 lõbusat ja tegevusi täis päeva.

3 toidukorda päevas.

Viikingiaegne atmosfäär ja tegevused.

Igale osalejale isiklik kilp, mõõk ja muinasaegsete riiete komplekt.