Viikingilaager on tõeline publikumagnet. 

Palju viikingiaegseid telke, suured mehed uhketes turvistes, adrenaliinirohke võitlus päris relvadega. Külastajad saavad proovida selga lahingvarustust, visata oda, lasta vibu ja selgitada omavahel välja parim võitleja – sõdalaslaager pakub külalistele tegevust tundideks.

Meie kogemus on näidanud, et suurüritustel ja festivalidel on just meie Viikingilaager see koht, mille ümber on alati palju melu ja sagimist. Laagri võimas visuaal ja seal askeldavad viikingid lihtsalt tõmbavad magnetina huvilisi. Tegevust leiab endale laagrist nii noor kui vana. See on ideaalne lahendus pakkumaks festivalikülastajale programmisiseste esinemiste vahele tegevust, hoides neid oma festivalialal kinni õhtuni, suurendades nii oma ürituse kasutegurit.

Mida viikingilaager sisaldab?

null

Viikingiaegsed telgid ja olmeesemed

Laagri territooriumit katavad viikingiaegsete telkide ja olmeesemete identsed koopiad, mis aitavad luua atmosfääri ja tekitavad külalistes tunde, nagu oleks nad hetkega ajast 1000 aastat tagasi läinud.
null

Relvastuse ja lahingvarustuse näitus

Kogenud viiking tutvustab laagrikülastajatele viikingiaegset sõjavarustust, rääkides sinna juurde nii ajaloolist infot kui ka esemete kasutamisviisidest ja nende praktilisusest.
null

Viikingite näidislahingud

Kokkuleppel korraldajaga peavad viikingid laagris maha päris relvadega näidislahinguid, mille jooksul on võimalik näha erinevate turvisekomplektidega ja relvadega sõdalasi. Võitlust kommenteerib ja selgitab pika lahingkogemusega viiking.
null

Müügilett viikingiaegsete meenetega

Laagikülalistel on võimalus meie müügiletilt soetada endale viikingiaegseid meeneid ja ehteid. Kogu kaup, mis letil on müügiks on valminud käsitööna ja viikingiaegsete leidude põhjal.
null

Sepistamise töötuba

Keset laagrit asub sepistamise punkt, kus külastajad saavad instruktori juhendamisel proovida kuidas käis metallitöö 1000 aastat tagasi, kasutades selleks ajaloolisi vahendeid.
null

Odavise ja vibulaskmine

Laagri külastajad saavad kogenud instruktori käe all õppida kuidas visata oda vaenlase armee pihta või lasta vibuga kaugemal olevat sihtmärki. Ei ole olnud üritust, kus nende kahe atraktsiooni taga puuduks järjekord.
null

Pehmikmõõkade valmistamine lastele

Lastel avaneb viikingilaagris võimalus valmistada endale pehmed mõõgad, millega omavahel ohutult võidelda. Tegu on töötoaga, mis on alati populaarne ja positiivset emotsiooni loov.
null

Lahingmängud pehmendatud mõõkadega

Paar korda päevas viib kohalik sõjapealik lastele läbi pehmete relvadega lahingmänge, kus lapsed saavad kehastada viikingisõdalasteks ning ohutult oma vahel võidelda.

Kui palju viikingilaager maksab?

Viikingilaagri hinda mõjutavad väga palju erinevaid nüansse: kui palju on seal viikingeid; kui mitu telki on püsti; ürituse asukoht ning selle kestvus. Mida uhkem on laager, seda kulukam on ta nii viikingite tasude kui ka esemete kulu poolest, kuid suurem laager tähendab alati rohkem eepikat, vingemat visuaali ja pingelisemaid lahinguid.

Tavaliselt jääb viikingilaagri hind vahemikku 1800 – 3200€.

Tegu on investeeringuga, mis tasub ennast mitmekordselt ära igale suurürituse korraldajale.

Miks on viikingilaager festivali või suurürituse jaoks kasulik? 

Koondab enda ümber rahvast.

Viikingilaager koondab enda lähedusse rahvast, ning oleme külalistelt ka kuulnud, et just meie olime see põhjus, mis innustas neid üritusele tulema. Kogu see rahvamass liigub peale viikingilaagri külastamist sinu ürituse või festivali alale edasi, tuues korraldajale tulu nii piletimüügi kui toidu ja joogi pealt.

Hoiab külalisi alal pikemalt kinni.

Viikingilaager on tavaliselt see, mis hoiab inimesi programmi pauside ajal festivalialal paigal, ning seeläbi suurendab kogu festivali käivet.

Külalise jaoks unustamatu kogemus.

Laagri külastamisest tekkivat postitiivset emotsiooni seostab külastaja just nimelt sinu festivaliga, mis tekitav temas soovi tulla kohale ka järgmisel aastal.

Tee enda üritus meeldejäävaks ja ära lase ühelgi külalisel igavust tunda.

Viikingilaagrit tellivad regulaarselt juba need üritused

Viljandi Hansapäevad | Tartu Hansapäevad | Tallinna Merepäevad | Võrumaa Lastefestival | Hiiumaa Lastefestival | Kuressaare Lossipäevad | Asva Viikingite küla | Veriora Jaanituli | Seto Jaanituli | Tallina Vanalinna päevad