Viikingid on ka koolieelikute silmis huvitavad ja harivad. 

Ajalugu, eriti turvistes ja relvastatud sõdalased, on laste jaoks alati huvitavad olnud. Neis tekitab teadmishimu müstilisus ja salapära mis käib kaasas ajaloohämarusse vajunud lugude ja tegudega.

See tung kihutab neid tagant uurima ja kaasa mõtlema, et saada vastuseid oma küsimustele ning õppida juurde uut. Hangitud teadmised annavad noortele õpilaste võimaluse juba varakult erinevates valdkondades aktiivsed olla, ning kõike ka omal käel edasi uurida.

Korralda meie abiga lastele päev, mis on täis uusi teadmisi, ohutut sportlikku mõõgavõitlust ning lõbu ja rõõmu.

Lasteaedadele pakume kaht läbiproovitud ja põnevat viikingite teemalist paketti:

Esimese, lühema ettekande jooksul viiakse laste ees läbi demovõitlus, misjärel on lastel võimalik ajaloolist varustust ka ise katsuda ja selga proovida ning koos viikingitega pilti teha. Samal ajal räägivad ettekande läbiviijad lastele lihtsustatult Eesti muinas-ja viikingiajast, kui ühest meie ajaloo kõige põnevamast perioodist.

Teine pakett sarnaneb alguses esimesega, kuid pärast esemete uudistamist jagatakse lastele kätte pehmendatud (ja täiesti ohutud) relvad, ning neil on võimalik omavahel korraldajate järelvalve all maha pidada mitu mänulahingut. Eraldi kokkuleppel saavad lapsed pehmikmõõkade valmistamist ka ise proovida ja need hiljem omale saada.

Lühem variant

null

Viikingite näidislahingut

null

Umbes 15 minutilist loengut viikingiajast

null

Võitlusvarustuse demonstratsiooni

Pikem variant

null

Viikingite näidislahingut

null

Umbes 15 minutilist loengut viikingiajast

null

Võitlusvarustuse demonstratsiooni

null

Ohutute relvadega võitlusmänge

null

Eraldi kokkuleppel, valmistada endale pehmikmõõgad

Kui palju meie pakett maksab?

Lühema paketi hind on 200€, pikema paketi hind on 250€. Kui pikemas paketis osalevate laste arv on rohkem kui 50, lisandub iga järgneva lapse pealt 5€.

Tegu on investeeringuga, mis annab tohutu panuse lapse edasisse ellu.

Miks on meie paketid lastele kasulikud? 

Arendab kiiret taipu ja võimekust võtta vastu otsuseid.

Laiendab silmaringi.

Tekitab huvi ajaloo vastu ja soovi rohkem teada.

Toob esile inimestes peidus olnud liidriomadused.

Minu arvates on selline kogemus väga arendav ja huvitav. Praktiline tegevus kinnistab eelnevalt õpitud teadmisi väga hästi. Parim õppeviis olekski minu arvates kõigepealt teooriaga natuke tutvuda ja seejärel reaalselt professionaalide juhendamisel  läbi teha. Tõenäoliselt paljusi õpilasi motiveeriks ka teadmine, et nad saavad õpitut  kogeda reaalsemalt kui teema peale kontrolltöö tegemine.

Rait LoosValga Priimetsa kool

Tee oma rühmale üks arendav ja meeldejääv päev.