Viikingi-sõdalaste jõukatsumine

Viikingi-sõdalaste jõukatsumine.

Selgitage oma sõpradega välja, kes teist on kõige kõvem sõdalane. Erinevad väljakutsed nagu vibulaskmine, mõõgavõitlus, odaviskamine, käesurumine muistse tava järgi ja muud pingelised mõõduvõtmised, mis nõuavad nii toorest jõudu, kavalust kui ka head meeskonnatööd, läbivad edukalt ainult need, kelles on teistest rohkem sõdalase verd.

Lõbus ja teistmoodi ajaviide

Hea valik gruppidele

Kõikjal Eestis

Mida viikingi-sõdalaste jõukatsumine endast kujutab?

Muinassõdalaste mõõduvõtmise näol on tegu võistlusega, mis koosneb erinevatest etappidest, mille käigus selgitatakse välja kõige kõvem viiking. Alustatakse odaviskest, kus visatakse nii kauguse kui täpsuse peale. Seejärel lastakse vibuga järjest kaugenevaid sihtmärke. Peale vibulaskmist algavad jõumängud, surutase kätt muistse tava järgi ja võideldakse mõõkadega. See, kes sellest kõigest väljub edukana, ongi kõige kõvem muinassõdalane.

Mis selle huvitavaks teeb?

Muinassõdalase jõukatsumise teeb lahedaks just see, et tegu ei ole tavapäraste sportlike väljakutsetega, millega me harjunud oleme. Olgugi, et tavaliselt võidab see kes on tugevam või osavam, peab võidu nimel tulema välja oma igapäevastest harjumustest ja mõtlema kastist väljapoole.Soovid näha, kes on sinu sõpradest kõige kõvem muinassõdalane?

Anna meile sellest märku!