MUINASSÕDALASTE TREENINGLAAGER

Ühe tunniga viikingisõdalaseks

Interdistsiplinaarne meelelahutus mis kätkeb endas nii ajaloo, kui ka spordi elemente. Lühikese, kuid sisuka ja interaktiivse loengu jooksul tutvustatakse õpilastele viikingiaegse eestlase riietust ja lahingvarustust, ning antakse lühike ülevaade antud perioodil toimunust. Peale seda saavad lapsed uudistada ajastutruid turviseid ja relvastus, vaadata täiskontaktset näidislahingut ning osaleda ohututes lahingmängudes. 

Köidab kõigi laste tähelepanu

Huvitav ja hariv

Kõikjal Eestis

Ettekande läbiviijad kannavad tuhande aasta vanuste arheoloogiliste leidude järgi valmistatud varustust, mida huvilised ka ise uudistada ja katsuda saavad. Akadeemilise poole lõppedes suundutakse koolisaali või staadionile. Järgneb täiskontaktse mõõgavõitluse demo, mis annab jälgijaile hea pildi, milline võis välja näha omaaegne mõõduvõtt sõjameeste vahel.

Lõpuks saavad mõõgavõitlusest osa võtta ka õpilased ise. Instruktorid jagavad kõigile kätte ohutud pehmikmõõgad ja teevad kuulajaile selgeks mõõgavõitluse põhialused ja ohutusreeglid ning viivad läbi erinevaid lahingmänge, mis siiamaani ühtegi kooliõpilast külmaks pole jätnud.  

Pehmikmõõgavõitluse näol on tegu Euroopas järjest kiiremini kasvava uue sprodiala –  ajaloolise mõõgavõitluse –  ohutuma variandiga, mis on täiesti jõukohane kõigile, kuid pakub siiski sportlikku ja füüsiliselt koormavat meelelahutust ning annab osjalejale reaalse, keskaegses lahingus olemise tunde.

Paketi pikkus umbes 45min. Paketti on võimalik läbi viia nii klassikaupa, kui ka suurematele rühmadele. Sobib: 1-9 klass.

Pika esinemiskogemusega esitleja

Treenitud ja osavad võitlejad

Autentne varustus ja rekvisiidid.

Pakett on koostatud koostöös Tartu Ülikooli ajaloo instituudiga.

PAKETI HIND ON

350€

Soovid köita kõigi laste tähelepanu ja seeläbi parandada nende ajalooteadmisi?

Anna meile sellest märku!