Koolitund viikingitega

Eepiline koolitund koos viikingitega.

Iga lapse koolitee jõuab punkti kus peab temaga maha istuma ja rääkima viikingitest. Teeme koostöös õpetajaga selle tunni eriti huvitavaks. Kohal on päris ehtsad viikingid, kes räägivad neile oma ajastust, näitavad neile riietust ja varustust ning peavad maha ühe korraliku lahingu.

Köidab kõigi laste tähelepanu

Huvitav ja hariv

Kõikjal Eestis

Erinevad teemad, millest viikingid räägivad.


PILGUHEIT ESIVANEMATE ELLU

Interaktiivne loeng viikngi- ja hilisrauaajast, mille käigus tutvustatakse üht meie ajaloo põnevaimatest perioodidest. Kuulajaile avaneb võimalus omandada antud perioodi kohta käivaid uusimaid ajaloo- ja arheoloogiateadmisi ning uudistada arheoloogilistel leidudel põhinevat riietust ja varustust. Samuti demonsteerivad ettekande läbiviijad täiskontaktset mõõgavõitlust, mis annab jälgijaile hea pildi, milline võis välja näha omaaegne mõõduvõtt sõjameeste vahel.

EESTI VARAJANE KESKAEG

Põnev loeng Eesti keskaja algusest kuni jüriöö ülestõusuni. Kuulajaile avaneb võimalus omandada antud perioodi kohta käivaid uusimaid ajaloo- ja arheoloogiateadmisi ning uudistada arheoloogilistel leidudel põhinevat riietust ja varustust. Samuti demonstreerivad ettekande läbiviijad täiskontaktset mõõgavõitlust, mis annab jälgijaile hea pildi, milline võis välja näha omaaegne mõõduvõtt tõeliste rüütlite vahel.

ÜHE TUNNIGA VIIKINGISÕDALASEKS

Interdistsiplinaarne meelelahutus, mis kätkeb endas nii ajaloo, kui ka spordi elemente. Lühikese, kuid sisuka ja interaktiivse loengu jooksul tutvustatakse õpilastele viikingiaegse eestlase riietust ja lahingvarustust, ning antakse lühike ülevaade antud perioodil toimunust. Ettekande läbiviijad kannavad tuhande aasta vanuste arheoloogiliste leidude järgi valmistatud varustust, mida huvilised ka ise uudistada ja katsuda saavad. Pärast akadeemilise poole lõppemist suundutakse koolisaali või staadionile. Järgneb täiskontaktse mõõgavõitluse demo, mis annab jälgijaile hea pildi, milline võis välja näha omaaegne mõõduvõtt sõjameeste vahel. Lõpuks saavad mõõgavõitlusest osa võtta ka õpilased ise. Instruktorid jagavad kõigile kätte ohutud pehmikmõõgad ja teevad kuulajaile selgeks mõõgavõitluse põhialused ja ohutusreeglid ning viivad läbi erinevaid lahingmänge, mis siiamaani ühtegi kooliõpilast külmaks pole jätnud.Soovid köita kõigi laste tähelepanu ja seeläbi parandada nende ajalooteadmisi?

Anna meile sellest märku!