Ajalooring lastele on lõbus, hariv ja tõstab füüsilist võimekust.

Oleme kokku pannud huviringi, kus lapsed saavad uusi teadmisi ajaloost, tegeleda käsitööga ning treenida mõõgavõitlust ning loovat mõtlemist. Kogu huviringi läbiv teema on Live Action Roleplay ehk siis Eesti keeles Päris Elus Rollimäng. Kõik ringis tehtavad tegevused on ettevalmistus selleks, et hiljem viia regulaarselt läbi erinevaid rollimänge, kus iga laps kehastab enda välja mõeldud tegelaskuju.

Mõõgavõitlus, mida trennis harjutatakse on ülimalt ohutu ja reglementeeritud, kuid motiveerib lapsi olema füüsiliselt heas vormis ning kasutama ka oma loovust selleks, et saavutada vastase ees lisaks oskustele ka taktikaline eelis.

Lisaks räägime huviringis veel ka kuulsate kirjanike loodud fantaasiamaailmadest ja üsna peagi saavad lapsed aru, et arvutimäng ei ole ainus võimalus legendide ja saagade läbielamiseks.

Mida huviring endas sisaldab?

null

Vabas vormis loenguid ajaloost.

Selleks, et avardada laste silmaringi ja luua neis õppimishimu viime tihti läbi vabas vormis loenguid ajaloost, kus räägime ise ja laseme lastel kaasa rääkida. Tihti toimub see koos mõne käsitöölise tegevusega (näiteks valmistatakse turvist, ning siis instruktor räägib lastele ajaloolistest rüüdest).
null

Käsitöö.

Koos lastega valmistavad instruktorid erinevaid viikingiaegseid esemeid, mida lapsed saavad rollimängudel ja huviringis kasutada.
null

Mõõgavõitluse treeninguid.

Koos lastega harjutatakse ohutut mõõgavõitlust, mis arendab väga hästi nende füüsilisi võimeid ja kriisiolukorras otsuste vastuvõtmist.

Huviring on Tartu linna lastele tasuta.

Esmaspäeviti ja Kolmapäeviti kell 15.00-16.30

Puiestee 114, Tartu.

Lisainfo:
+372 5330 7335 Adele Sisask

Kuidas on meie huviring lapsele kasulik?

Arendab kiiret taipu ja võimekust võtta vastu otsuseid.

Arendab lapse füüsilist võimekust ja propageerib aktiivsemat elustiili.

Laiendab ajalooteadmisi viikingiajast.

Toob esile inimestes peidus olnud liidriomadused.